Kviečiame į Atsakingos tėvystės forumą

Tema: "Kaip išlikti ramiam būnant su vaiku?"

Dėmesingumas sau - tai ne savęs lepinimas (o kartais juk būtent taip suprantame išgirdę frazę: "man reikia skirti laiko ir dėmesio sau"). Visų pirma tai gebėjimas stabtelėti, kad ir mažą minutėlę, ir skirti dėmesio sau tiek, kad pastebėtume, kokie emociniai mygtukai pasispaudė ir kokią rolę tam tikru momentu bendravime prisiėmėme... Na, o po to jau sektų pasirūpinimas savimi - tiek, kad galėtume atgauti ramybę, pusiausvyrą ir pasitikėjimą savimi.

 

Dėmesingumo ir sąmoningumo lavinimas - dabar madinga tendencija. Bet tai ne tik mada - nauda akivaizdi: tapdami savo dėmesingumo "vairuotojais" sumažiname nesuvaldytų reakcijų skaičių, nesąmoningą reagavimą pakeisdami sąmoningu atsaku. Tėvystėje tai reiškia: galiu išmokti ir įprasti pastebėti savo mintis, bekylančias emocijas ir impulsus ką nors padaryti (ar ko nors nedaryti) anksčiau nei jie "pasileido" ir tapo išreikštais. Būdami dėmesingi sau išmokstame įsisąmoninti tai, kas su mumis vyksta ir sąmoningai priimti sprendimą, kaip pasielgti - kaip siūlo pirmas impulsas, ar kažkaip kitaip... Būdami dėmesingi rečiau įsipainiojame į manipuliacinius žaidimus (o juk vaikai yra meistrai šiam reikale!) ar pasiklystame darydami mąstymo klaidas (pvz., vertiname situaciją tik kaip blogą arba gerą). Dėmesingumo lavinimas taip pat padės rečiau padaryti tai, ko vėliau gailimės. O juk tokios savigraužos - vienos sunkiausių ir nemaloniausių būsenų, patiriamų tėvystėje.

➣ Kaip lavinti tą dėmesingumą ir tapti labiau sąmoningais?

Pratimai ir praktikos - gana paprasti, tereikia to imtis. Žinoma, tai nėra stebuklinga lazdelė, ir nenutiks taip,  kad tapsim ramūs visam laikui po vieno pratimo - bet tai reiškia, kad praktikuodami dėmesingumą vis greičiau pastebėsim, kas su mumis vyksta. O be to, juk būtent iš mūsų vaikai labai paprastu kopijavimo būdu mokosi ne tik elgesio, bet ir emocijų bei impulsų valdymo. Tad formulė "ramūs tėvai - ramūs vaikai" veikia, jei tik norime ir įdedame truputį pastangų 😉

 

Seminarų metu, dirbdama su klientais, Eglė pirmiausiai stengiasi užmegzti ryšį su žmonėmis, kurie ateina į konkrečius mokymus. Kokia bebūtų tema – geriau, jei dirbama ties tuo, kas mums visiems aktualu. "Trumpalaikiai kvalifikacijos kėlimo mokymai, kaip ir populiarūs straipsniai, turėtų ne tik suteikti informacijos bei įgūdžių, bet ir būti smagūs, žaismingi – kai laikas praeina ne kankindamas, o lengvai, t.y., teikdamas naudą ir malonias emocijas." - sako ir kviečia susitikti psichologė Eglė Masalskienė.

Bilietai į renginį:

https://tickets.paysera.com/lt/event/atsakinga-tevyste-2018

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram