Mergaičių robotikos stovykla – kad jaunosios kūrėjos pamiltų inžineriją ir matematiką

Tapk kūrėja! Savo kūryba pakeisk pasaulį!

Kiekviena mergaitė yra kūrėja. Tą sieksime įrodyti šios stovyklos metu. Išskirtinai mergaitėms paruošta programa į visumą sujungs technologijas, draugystę, socialinius įgūdžius ir programavimo pagrindus. Dideles idėjas įgyvendinsime kartu su mergaitėms ir joms gerai pažįstamomis herojėmis bei spalvingomis išmaniomis detalėmis. Nesvarbu ar jūsų mergaitė jau bandė robotiką, o gal yra rožinių fėjų fanė - Robotikos Akademijos stovykla įkvėps kurti ir išrasti. Naujų draugių apsuptyje, padedant mokytojoms, kiekviena mergaitė atras savo techninės kūrybos pusę, kuri atskleis naujų įgūdžių pasaulį.

Kaip kartą sakė Malorie Catcpole: „Noras dėvėti pūstą sijoną tutu, nereiškia, kad užaugusi negalėsi būti raketų mokslininkė“.

Technologijų stovyklos mergaitėms itin populiarios užsienyje ir jau kuris laikas nėra naujiena. Tiesa, paprastai šių stovyklų tikslinė grupė – 10–15 metų mergaitės. Tačiau mes žinome, kaip svarbu atsižvelgti į vaiko raidos etapus ir nepraleisti tinkamiausio momento, siekiant atskleisti ir išvystyti kuo daugiau kūrybinio potencialo. Štai kodėl į savo stovyklą mes kviečiame jau 7 – 10 metų mergaites. Juk ankstyvoje vaikystėje susiformavusi savęs vertinimo nuostata ir tam tikri polinkiai bei pomėgiai išlieka ir vėlesniais žmogaus vystymosi etapais ir suaugus beveik nesikeičia. Dėl šios priežasties, mes skatiname nieko nelaukti ir jau dabar pradėti pažintį su perspektyviu STEAM – gamtos ir socialinių, technologinių, inžinerinių ir menų bei matematikos (angl. science, technology, engineering, arts, maths) mokslų deriniu.

Stovykla, kuri įkvėps mergaites kurti

Penkios įspūdžių pilnos dienos, penki kūrybingi projektai. Jaunoji kūrėja kasdien atras vis daugiau ir daugiau pažins save ir atras gerųjų savybių. Stovyklos užduotys apjungs smalsumą, techninę kūrybą ir padės mergaitėms atrasti save technologijose.

Savo darbą mėgstančios ir išmanančios instruktorės bei mažos vaikų grupės (individualaus dėmesio tikrai nepritrūks!), kūrybingos užduotys, įdomūs projektai, ilgam išliekančios žinios, laikas, praleistas ne prie kompiuterio ekrano (šokiai, rankdarbiai, aktyvios pramogos gryname ore), per naują hobį užsimezgusi unikalaus tipo draugystė, išvykos ir pažintis su lyderiais savo srityje - visa tai ir dar daugiau šioje stovykloje laukia Jūsų mažosios kūrėjos!

Norėtumėte, kad Jūsų dukra taptų puikia savo srities specialiste, nukreiptų savo gabumus jai labiausiai patinkančia linkme, būtų nepriklausoma ir pati kurtų žaidimo taisykles? Mes taip pat. Todėl, šios jaunųjų išradėjų stovyklos programą kūrėme taip, kad visi mergaičių (ir mūsų!) norai ir fantazijos virstų realybe. Mes tvirtai tikime, jog ši stovykla – pirmas žingsnis jos link. Galbūt šiandien Jūsų mažoji nesvajoja apie robotų kūrimą ir inžineriją, bet jeigu gudruolės dėmesiui patraukti reikia tik rausvo LEGO rinkinio – duokite jį.

Kodėl rausva nėra blogai?

Kol tėvų bendruomenės ir psichologai diskutuoja apie lyčiai neutralius žaislus, vaikams svarbiausia - žaisti. Tyrimai rodo, kad mergaitės, kurios vaikystėje turėjo galimybę konstruoti su LEGO, vyresniame amžiuje geriau skaičiuoja, joms geriau sekasi tikslieji mokslai, jos turi geresnį erdvinį suvokimą. (https://www.tsc.nsw.edu.au/tscnews/). Mes sakome - jei viskas, ko reikia, kad Jūsų jaunoji išradėja imtų kurti yra papildomos rausvos detalės - tai yra gerai. Juk dažnai dalykai, kurie atrodo kitokie, nauji, dar neišbandyti, prie kurių nesame įpratę, baugina. Padrąsinta draugiškų mokytojų, pabandžiusi kurti su išskirtiniais mergaitiškais rinkiniais, prijungdama juos prie universalių LEGO Education WeDo 2.0 robotų rinkinių, Jūsų jaunoji išradėja atras techninės kūrybos pažinimo džiaugsmą ir patikės, kad gali tapti kuo tik panorėjusi!

Norite sužinoti daugiau? Skaitykite nuorodas:

https://geekmom.com/2013/08/building-on-her-own-terms-from-lego-foe-to-lego-friends/ https://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2016/05/legos/484115/

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram