LIVE nuotolinis Robotikos akademijos būrelis arba didžiausias šiandienos švietimo iššūkis
Švietimas, kaip nuolatos kintanti veikla, natūraliai pateikia daugybę naujų iššūkių, visgi karantinas ir prasidėjusi izoliacija privertė visus suklusti ir paklausti - kaip viskas bus toliau? Mums savo ruožtu kilo naujas ir išradingumo reikalaujantis klausimas: kaip toliau galėsime vykdyti savo misiją “auginti draugiškus išradėjus” gyvai nesusitikdami su vaikais?
Kiekviena nauja krizė yra galimybė paaugti, tad nieko nelaukdami sėdome prie virtualios braižymo lentos ir pradėjome planuoti kaip 7000 vaikų sėkmingai perkelti į virtualias klases ir pradėti skaitmenines pamokas. Ir atrodo . . . kad mums pavyko!
- Atradome ir sėkmingai išbandėme naują virtualios klasės platformą!
- Perkūrėme pamokas, kad vaikams skaitmeninėje erdvėje jos būtų kuo artimesnės
- Sėkmingai apmokėme 150 mokytojų vesti nuotolinius būrelius
- Atradome būdus, kaip motyvuoti vaikus atlikti užduotis net ir būnant toli nuo mokytojo
- Sukūrėme naujas išradėjo užduotis suteikiančias vaikams noro tobulėti asmeniškai namuose po būrelio
Tai tik esminiai momentai, neįtraukiant visų mažesnių laimėjimų, pasiektų per šią savaitę. Didelį indėlį įdėjo ir aktyvūs tėveliai, suteikdami nuoširdžią pagalbą ir konstruktyvią kritiką po pirmųjų būrelių. Šiuo metu, kai išrandame naujus būdus mokytis ir mokyti, taikli kritika yra itin naudinga. Dar labiau džiugina tėvelių komentarai, kurie pažymi, kad padarėme gerus žingsnius naujo būrelių formato link.
“Kol visi ruošiasi nuotoliniam mokymui, Robotikos akademijoje tai jau vyksta. Belieka palinkėti sėkmės veikloje”
- Živilė Valuckienė, būrelį lankančio vaiko mama
Šis periodas ir jo keliami iššūkiai yra nauji ne tik vaikams, bet ir mūsų komandai. Kiekvieną pamoką tobuliname stebėdami vaikų reakcijas, vertindami turinio patrauklumą, konsultuodamiesi su mokytojais ir išklausydami tėvelių komentarus. Tai dar nepatirtas ir daugybę klausimų keliantis periodas, į kurį Robotikos akademija žiūri kaip į naujų pamokų laikotarpį ir galimybę tobulėti. Džiaugiamės, kad galime tai daryti kartu su Jumis.
“Vienintelis pastovus dalykas besimokant yra suvokimas, kad viskas visada keičiasi. Tad pamilkime ne pastovumą, o meilę pastoviem pokyčiam”
- Kristijonas Vasiliauskas, Robotikos akademijos įkūrėjas