Kaip atrodo Robotikos akademijos užsiėmimai 4-6 metų vaikams?

 • Būrelio trukmė - 60 min.
 • 1 kartą per savaitę
 • Grupėje iki 12 vaikų
 • Vaikai konstruoja robotus ir susipažįsta su programavimo pagrindais
 • Pamokų temos papildo formaliojo švietimo programą
 • Robotų konstravimas vyksta su LEGO Education WEDO 1.0 ir Simple Machines įranga

Pamokos eiga

Kiekvienos pamokos metu vaikai pasijus lyg superherojai, kurie, pasitelkdami savo žinias ir sugebėjimus, spręs iškilusias problemas ir padės iš bėdos išsisukti robotikos visatos herojams.

 Pamokos metu vaikai:

 • 10 min. susipažįsta su pagrindiniais įtraukiančios istorijos veikėjais
 • 20 min. konstruoja
 • 10 min. žaidžia ir išbando robotą
 • 5 min. aptaria pagrindinę pamokos informaciją
 • 10 min. tobulina konstruktą
 • 5 min.  tvarko savo darbo vietą

Užsiėmimuose vaikai susipažins su tokiomis temomis, kaip:

 1. Mano šeima. Kodėl šeima yra tokia svarbi?
 2. Gamta. Kaip saugoti mus supančią gamtą?
 3. Laisvalaikis.  Kaip linksminamės ir ilsimės?
 4. Saugus eismas. Kaip saugiai elgtis kelyje?
 5. Draugai. Kaip padėti draugui nelaimėje?
Pamokų skaidrių pavyzdys

Ko išmokstama pamokos metu?

Robotikos Akademijos tikslas - išugdyti PRO vaikus, o PRO – tai vaikas, kuris:

 1. Supranta, kas yra robotas, moka juos valdyti, kurti, o jų pagalba gali išspręsti iškilusias kasdienes problemas.
 2. Supranta kas yra prasmingas žaidimas ir nešvaisto laiko žaidimams, kurie neteikia naudos. Vaikas ieško prasmės visose savo veiklose ir bando suprasti, kaip išmokti dalykai mėgstamuose žaidimuose gali būti panaudoti realybėje.
 3. Myli mokymąsi. Pati didžiausia gyvenimo privilegija – tai galimybė mokytis, todėl vaikai skatinami suprasti to svarbą ir pamilti mokslą per jiems patinkančias veiklas. 

Ateinančiais metais, kiekvieną savaitę, Jūsų būsimas PRO VAIKAS sukonstruos daugiau nei 39 mechanizmus iš ypatingų LEGO EDUCATION dėžučių, kurios yra pilnos supaprastintų mechaninių detalių. Pirmąjį mokslo metų pusmetį vaikai tik susipažįsta su jungiamosiomis detalėmis ir sukonstruotas robotas būna valdomas ranka. Įpusėjus sezonui, į mokymosi planą įtraukiami mechaniniai elementai, kaip motoras ir baterija, kurie pakeičia rankų darbą ir padaro robotą daug funkcionalesniu. Kiekvieną savaitę vaikas mokysis kaip sukonstruoti įvairiausius mechanizmus, skirtus išspręsti iškilusias problemas. Mažyliams ne visada pavyksta pastatyti konstruktus iš pirmo karto - dėl to užsiėmimuose mokome kaip tvarkytis su nesėkmėmis. Taip laviname bendrą vaiko suvokimą apie gyvenimą ir tvarką, emocijų valdymą, mokome pajusti laiko svarbą ir, žinoma, skatiname gyvą bendravimą su mokytojais ir klasės draugais.

Vaikai pamokoje
Vaikai pamokoje

Sezono naujiena priešmokyklinukams: programavimas su ScratchJR!

Jau nuo mažų dienų su robotikos akademijos išradėjais nersime į programavimo pasaulį, kuriame kartą per mėnesį vaikai susipažins su ScratchJR programavimo kalba, lavins kompiuterinį raštingumą ir ugdys loginį mąstymą. 

ScratchJr tai įvadinė programavimo kalba, kuri leidžia vaikams nuo 5 iki 7 metų kurti savo interaktyvias istorijas ir žaidimus. Vaikai jungia spalvotus programavimo blokelius ir jų pagalba leidžia savo personažams judėti, šokinėti, šokti ir dainuoti. 

ScratchJr buvo įkvėptas populiariosios Scratch programavimo kalbos, kuri yra plačiai naudojama tarp mokyklinio amžiaus vaikų.

ScratchJr dizainas, vartotojo sąsaja ir programavimo kalba buvo specialiai pritaikyta mažiems vaikams, kad atitiktų jų kognityvinį, asmeninį, socialinį ir emocinį vystymąsi.

ScratchJr programavimo aplikacija
ScratchJr programavimo aplikacija

Šiai metais dėl susiklosčiusios situacijos siūlome Jums net tris alternatyvas kaip galite lankyti mūsų užsiėmimus!

 1. Robotikos būrelis Jūsų darželyje. Robotikos Akademijos mokytojai yra pasiruošę supakuoti LEGO Education rinkinius ir atvykti tiesiai į Jūsų darželį, jei vienoje darželinukų grupėje atsiranda iki 12 konstruoti norinčių vaikų. Tam prireiks tik nedidelio tėvelių bendradarbiavimo renkant robotikos būrelio grupę. 
 1. Robotikos būrelis lokacijoje netoli Jūsų darželio. Jei jūsų darželio grupėje nesusirenka pakankamai vaikų, norinčių lankyti robotikos užsiėmimus - nesijaudinkite. Jei Jūsų vaikas yra užkietėjęs LEGO robotų konstruotojas - siūlome būrelius patogioje vietoje netoli Jūsų darželio Jums patogiu laiku. 
 1. Robotikos būrelis Jūsų namuose. Jei nepavyko išsirinkti nei vieno iš anksčiau paminėtų variantų - kviečiame Jus nepraleisti progos ir išbandyti RA online būrelius, kurie sulaukė labai didelio vaikų ir tėvelių susidomėjimo karantino laikotarpiu. Konstruokite ir namuose!

Lauksime Jūsų mažųjų išradėjų Robotikos būreliuose!

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram