Kodėl pradinukams neįtikėtinai svarbūs pirmieji Online užsiėmimai?

Mokinių atostogų metu žvelgiame į kovo mėnesį vykusį karantiną bei jo pasekoje vykdytą mokymąsi Online būdu - ar galime tikėtis, kad toks mokymosi modelis pasikartos?

Jei trumpai - yra labai didelė tikimybė, kad vaikai kažkuriuo metu vėl sugrįš prie mokymosi skaitmenoje, gali būti, jog tai vyks atskirose mokyklose skirtingais laikotarpiais, tačiau galime drąsiai teigti, jog mokymasis internetu vyks vis didesniu tempu.

Kaip pasiruošti mokslui ONLINE, jei iki šiol turėjome minimalią patirtį?

Vaikai yra natūralūs talentai viskam, kas yra skaitmeniška, nuo mažumės susidurdami su technologijomis jie natūraliai priima visą technologinį turinį, tad pagrindinis pasiruošimo mokymosi internetu įrankis - sukaupta patirtis. Per vos kelis Online užsiėmimus vaikas:

  • Susipažįsta su pagrindiniais naudojamais įrankiais
  • Išmoksta naujus mokymosi metodus
  • Lavina komunikaciją skaitmeniniame kanale su bendraamžiais

Kuo daugiau mokymosi patirties vaikas įgyja, tuo geresni jo rezultatai atliekant įvairias skaitmenines užduotis. Kiekvienas mygtuko paspaudimas, išsiųsta žinutė, emoji, ekrano nuotraukos padarymas, failo atsiuntimas išsisaugo atmintyje, tad sekančius sykius vaikas vis lengviau atlieka didėjančio sudėtingumo užduotis.

Dėl šios priežasties vaikai, kurie lanko Online užsiėmimus, rodo geresnius rezultatus mokykloje besimokant nuotoliniu būdu, nes naudojami įrankiai jau pažįstami, metodai - taip pat, o bendravimas su mokytoju skaitmenoje yra tapęs norma, tad ši patirtis tiesiogiai lemia išlaikomą dėmesį pamokų metu, kokiu tempu vaikas atlieka užduotis, kokiu užtikrintumu pateikia atsakymus bei diskutuoja.
Tai ypatingai svarbu pirmų - antrų klasių mokiniams, nes šie tik pratinasi prie mokyklos tempo, o mokymasis skaitmenoje reikalauja patirties ir pripratimo, kadangi mokykla pati iš savęs yra naujovė, lyginant su darželio ugdymu.

Mergaitė aktyviai dalyvauja online užsiėmime

Kokias naudas teikia ONLINE užsiėmimai?

Bendrai - užsiėmimai internetu padeda vaikams priprasti prie naujos mokymosi aplinkos, o didesnis informacijos srautas pripratina prie aktyvesnio tempo, tai kartu didina mokinių dėmesio išlaikymą ir įsitraukimą. 

Robotikos akademijos užsiėmimuose vaikai didelį dėmesį skiria diskusijai, aptarimui, užduočių pristatymui, tad vaikai sparčiai lavina savo gebėjimą reikšti mintis, jas artikuliuoti. 

Kūrybinės užduotys suteikia tai, ko dažnai trūksta fiziniuose užsiėmimuose - tikro, savito kūrybiškumo lavinimo, nes vaikams pateikiamos užduotys tik su minimaliomis instrukcijomis, o rezultatas visiškai priklauso nuo jų pačių indėlio! Užduotys su LEGO padeda vaikams lavinti smulkiąją motoriką bei logiką, o Išradėjo užduotys po pamokos skirtos lavinti unikalią vaiko perspektyvą ir kūrybą.

Akademijos ONLINE užsiėmimuose naudojami skaitmeniniai įrankiai užtikrina tai, jog mokinys galės savarankiškai naudoti svarbiausias programas, aplikacijas bei įrankius mokymuisi, informacijos ieškojimui, vizualizavimui ar planavimui. 

Online pamokas veda jauni, patyrę mokytojai, kurie padės mokiniams žengti žingsnį į skaitmeninį mokymąsį, o neįtikėtinai įdomios, vizualios bei sužaidybintos pamokos leis vaikams pilnai įsitraukti.

Nors skaitmeninis ugdymas ir atrodo kaip naujovė, po kelerių metų tokia mokymosi forma taps įprastu procesu norint išmokti bet kokią temą, pamoką ar konceptą. Šiandieniniai pradinukai mokykloje deda pirmuosius žingsnius link šios ateities, tačiau labai svarbu yra jiems padėti priprasti prie naujo formato, aktyviai juos skatinti bei palaikyti, tuomet galėsime būti ramūs dėl jų rezultatų mokykloje ir už jos ribų.

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram