Kviečia pažinti paslaptingą dinozaurų pasaulį ir net tapti jų kūrėjais

Kada paskutinį kartą matėte tiranozaurų kovas, stegozaurų lenktynes arba miegančius sauropodus? Tai ne fantastinis filmas, tai gali tapti Jūsų vaiko realybe dviem dienoms. Jau šią savaitę Vilniuje startuoja stovykla, kurioje 7-10 metų moksleiviai galės pasijusti tikrais dinozaurų ekspertais ir kurti robotus-dinozaurus, kurie judės, skleis garsus ir leis pasijusti tikrais atradėjais. Tačiau, kaip teigia stovyklą organizuojančios „Robotikos Akademijos“ turinio komandos vadovas Kristijonas Vasiliauskas, vaikai čia ne tik kurs robotus-dinozaurus, bet ir gilins anglų kalbos žinias.

Dviejų dienų stovykla, kuri prasidės jau liepos 14-15 dienomis, kviečia vaikus atvykti ir sužinoti daugiau apie didžiuosius roplius, kuo dinozaurai panašūs į automobilius ar krokodilus ir kodėl jie išnyko. Apie ją plačiau sužinoti galima čia https://robotikosakademija.lt/vilnius/ .

„Kalbėdami su tėveliais pajutome poreikį vaikams suteikti pramogas ir atradimo džiaugsmus ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais. Nemaža dalis tėvų pergyvena dėl lietingo lietuviško oro, kai tenka su vaikais būti namuose, o šiems nuobodu. Savaitgalio stovykla gali būti puiki išeitis praskaidrinanti jaunojo išradėjo nuotaiką“, – 15min pasakojo K.Vasiliauskas.

Jo teigimu dviejų dienų stovykla, kurios metu vaikai konstruos robotus-dinozaurus, spręs užduotis, prisimins anglų kalbos žodžius bus naudinga norint neprarasti per mokslo metus įgytų žinių.

„Dviejų dienų stovykla skirta tiems, kurie yra šiek tiek pamišę dėl LEGO®, nes per 2 dienas bus galima sutverti net iki 12 dinozaurų. Tad čia apsilankys tie dinozaurų, robotikos ar LEGO® fanai, kurie ieško iššūkių ir nori susirasti bendraminčių. Be to tai vienintelė galimybė pažaboti galingiausius ir įdomiausius kada nors žeme vaikščiojusius gyvius saugioje ir kontroliuojamoje erdvėje“, - teigė K. Vasiliauskas.

Puiki žinia vilniečiams ieškantiems ilgesnės stovyklos - liepos mėnesio pamainoms buvo gauta rėmėjų parama leidusi sumažinti penkių dienų stovyklų kainą.

 

Puiki išeitis lietingu oru

Ne paslaptis, kad lietuviškos vasaros gali sugriauti kruopščiai planuotas išvykas prie ežero, tad savaitgalio stovykla gali būti puiki išeitis tam, kad vaikas neliūdėtų. Stovykloje dirbs mokytojai, kurie ne vieną sezoną dirbo būreliuose, tad moka ir mėgsta dirbti su vaikais. Jie pasistengs įtraukti kiekvieną robotų ir dinozaurų mylėtoją. Be to stovyklos kaina itin patraukli – dviejų savaitgalio dienų kaina su maitinimu ir visomis priemonėmis yra 69 €, o vedant du ir daugiau vaikų iš vienos šeimos suteikiama 10 € nuolaida.

„Stovykla tinka tiek naujokams, tiek jau apsilankiusiems Robotikos Akademijos 5 pasaulių gelbėjimo ar mergaičių robotikos stovyklose. Dinozaurų pasaulis įdomus ir paslaptingas – stovykloje vaikai galės atsipalaiduoti – jei nenorės kurti pasiūlytų dinozaurų modelių, galės sukurti savo. Juk niekas iš tiesų nežino ar toks dinozauras neegzistavo, kokį piešia vaiko vaizduotė“, - pasakojo K. Vasiliauskas.

Jis pridūrė, kad 5 pasaulių gelbėjimo bei Mergaičių stovyklos itin patinka vaikams, dėl jų žaidybinių elementų. „Robotikos Akademinės stovyklos supina programoje nuotykius, vaikų pamėgtus quest‘us (užduotis) bei naujas žinias. Vaikai čia gali būti vaikais, jie nėra verčiami būti suaugusiais, gali atsipalaiduoti, mėgautis mokymusi per žaidimą saugioje ir juos palaikančioje aplinkoje. Juk kiek išlaikome savyje vaikiško smalsumo, domėjimosi, tiek plačiai galime žiūrėti į mus supantį pasaulį“, - sakė K. Vasiliauskas.

 

Naujausios žinios ir greiti rezultatai

„Robotikos Akademijos“ atstovas pabrėžė, kad visos stovyklų programos yra kuriamos atsižvelgiant į šiuolaikinių vaikų pomėgius, tendencijas, rekomenduojamus naujausius mokymo metodus. Tai stovyklos, kurios įkvepia kurti ir atrasti.

„Šiuolaikiniai vaikai yra labai smalsūs ir kupini noro atrasti. Jie pripratę, kad rezultatus galima matyti greitai. Tai galima pasiekti naudojant LEGO® su inovatyviais elementais, kurie leidžia įgyvendinti netikėčiausius projektus“, - teigė K. Vasiliauskas.

VšĮ Robotikos akademija yra įstaiga skirta 4-14 metų vaikams ir jaunuoliams. Čia vaikai mokosi inžinerinio mąstymo, logikos, konstravimo, programavimo pagrindų. Yra paruošta daugiau nei 300 individualių pamokų, kurios išsidėsčiusios per 8 programos lygius, o ateityje pasieks 10. 2017/2018 metų sezone Robotikos Akademiją lankė daugiau nei 5500 vaikų visoje Lietuvoje, o stovyklas lankyti jaunieji išradėjai gali 10-yje miestų.

K. Vasiliauskas pasakojo, kad jauniausi, vos 4 metukų, Akademijos nariai yra smalsūs ir atviri  naujoms žinioms, o vyriausi kuria savo individualius projektus.

„2017 metais iš pagrindų patobulinome mokymo metodiką ir nuolat ją geriname. Turinio padalinio sukurtos pamokos yra unikalios: visos temos yra parengtos naudojant šiuolaikinius integruoto ugdymo vadovėlius, mokslininkų rekomendacijas. Sukūrėme daugiau nei 300 konstrukcijų ir pamokų skaidrių, kurios yra kaip animaciniai filmukai. Džiaugiamės, kad vaikams atnaujinta programa patiko ir sulaukėme 5500 narių“, - teigė pašnekovas.

 

Programos pritraukė daugiau nei 2000 vaikų visoje Lietuvoje

K.Vasiliauskas tvirtino, kad  komandai iškeltas iššūkis sukurti mergaičių robotikos stovyklą buvo įgyvendintas su kaupu. „Penkių pasaulių gelbėjimo stovykla yra universali, joje visad pilna stovyklautojų, nes programa skirta 4-12 metų vaikams – kiekvienas gali čia dalyvauti. Mergaičių robotikos programą rengėme pirmą kartą ir ji buvo itin sėkminga – Vilniuje net atidarėme papildomą pamainą. Tikimės, kad Dinozaurų laboratorija irgi sulauks tokios sėkmės, nes savaitgaliais visiems reikia pramogų – tėveliai paskyrę savaitgalio dieną sau, vakare su džiaugsmu susitiks su vaikais, kurie po turiningos dienos bus sukaupę daugybę įspūdžių. Tai poilsis ir nauji įspūdžiai tiek tėvams tiek vaikams“, - pasakojo jis.

Be to iki liepos 23 dienos stovyklose Vilniuje yra likę 60 pigesnių vietų - buvo gauta rėmėjų parama, leidusi sumažinti liepos mėnesio kainą.

Robotikos Dinozaurų laboratorija veiks tik Vilniuje liepos ir rugpjūčio savaitgaliais, centrinėje Robotikos Akademijos būstinėje J.Jasinskio 16F.

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram