Mažiesiems herojams - stovykla „Pasaulių gelbėjimas“

Ar kada nors svajojote mokėti valdyti ugnį, gebėti iššaukti lietų ar mesti iššūkį sakalui keleiviui skraidymo varžybose? Jei Jūs apie tai pagalvodavote, tikėtina, jog šios mintys aplanko ir Jūsų vaikus. Šių metų vasarą visos svajonės gali virsti realybe.

 

Esi žuvis? Šaunu!

Nieks nedrįstų ginčytis dėl to, jog fantazija yra neatsiejama nuo vaiko raidos ir asmenybės formavimosi. Išlaisvindami savo kūrybiškumą, vaikai mokosi ir susipažįsta su nuolat stebinančiu juos supančiu pasauliu. Tinkamiausia (ir smagiausia) šio pažinimo forma yra žaidimas. Žaidimas, kurio taisykles nustato patys vaikai, kuris yra pritaikytas kiekvienam iš jų ir padeda atsiskleisti individualioms vaiko savybėms ir gebėjimams. Būtent tokį žaidimą ir siūlo Robotikos akademija. Kaip sakė (jau tuomet!) personalizuoto lavinimo naudą suvokęs Albertas Einšteinas: „Kiekvienas yra genijus. Bet jei apie žuvį spręsite pagal jos gebėjimą įlipti į medį, ji visą gyvenimą galvos esanti kvaila.“ (Huffingtonpost) Mūsų organizuojamoje vasaros stovykloje kiekvienas mažasis genijus atras savo stichiją ir išlaisvins savo super galias - mes pakviesime juos leistis į nutrūktgalvišką ir kvapą gniaužiančią kelionę po penkis pasaulius.

 

Išgelbėk ne vieną, o penkis!

Žemė, oras, ugnis, vanduo, kosmosas - penki elementai, kurie sudaro mūsų pasaulį ir  kuriuose laukia vis nauji išbandymai, vis labiau įtraukiančios misijos ir vis įdomesni programavimo bei konstravimo iššūkiai. Sėkmingai su jais susidorojus, bus išspręstos pačios svarbiausios globalios planetos problemos - tarša, klimato kaita, populiacija, energetika ir daugelis kitų. Kiekvienas vaikas turės progą tapti herojumi, atrasti ir išvystyti savo unikalius stebuklingus gebėjimus ir išgelbėti net penkis pasaulius nuo blogio jėgų. Prisimenate avatarą Angą (animacinio filmo personažas;(imdb) – berniuką, valdantį visas stichijas? Lažinamės, jog nei vienas vaikas neatsisakytų juo pabuvoti.

 

Kaip svajonės virsta realybe?

Tikriausiai, ne kartą teko girdėti posakį „Pradėk nuo savęs“? Keisti pasaulį gali kiekvienas iš mūsų. Kurti – taip pat. Fantazuodami, žaisdami, tyrinėdami, atrasdami vaikai kuria savo realybę. Kol kas ši tokia pat maža, kaip ir jie. Bet (tuo net neabejojame), kiekvienam vaikui lemta užaugti didžiu žmogumi. Ir mes labai norėtume prisidėti prie jų didelio, gero ir gražaus pasaulio auginimo. Mes tikime, jog patys įspūdingiausi dalykai prasideda nuo pačių didžiausių svajonių. Žinoma, kiekvienai svajonei reikia nemažai drąsos, užsispyrimo, ryžto, analitinio mąstymo ir laiko, kad ši virstų realybe. Robotikos akademijos vasaros stovykloje mūsų mokytojai bus vedliai, padedantys sukurti tinkamiausią strategiją, kurios dėka išsipildys visos mažųjų išradėjų svajonės. Žingsnis po žingsnio – ir taip iš smėlio statoma pilis virsta LEGO tvirtove, o LEGO tvirtovė – projektuojamu inovatyviu dangoraižiu.

 

Laisvę fantazijai, laisvę pažangai!

Mokslininkai yra pastebėję, (Delfi) kad vaikai, pasižymėję turtinga vaizduote, suaugę taip pat yra kūrybingesni ir turi tam tikrų specifinių gebėjimų, kurių neturi kiti. Tiesą sakant, visi vaikai gimsta su milžinišku fantazijos užtaisu. Svarbiausia, ką mes galime padaryti – jo neriboti, nesprausti į pernelyg ankštus rėmus ir per ankstyvus reikalavimus, o leisti laisvai vystytis, augti ir žydėti. Pasitelkus tokį ugdymo metodą, atseikėjus pakankamą kiekį paramos, pasitikėjmo ir paskatinimo – derlius garantuotas.

Pasaulyje, kuris yra persisotinęs informacija, kuriame visi skatinami būti priekyje ir gyvena nuolatinėje įtampoje ką nors praleisti, mes raginame nepraleisti patiems savęs. Tikimės, kad ši, tiek berniukams, tiek mergaitėms puikiai tinkanti vasaros stovykla taps užburiančia laisvės sala, kurioje sudarysime visas galimybes ir skirsime tiek daug laiko draugiškųjų išradėjų fantazijai pakurstyti ir kryptingai paskirti ją kūrybai. Tai išties bus gardus šviežio oro gūsis kiekvieno vaiko atostogose. Robotikos Akademija - įkvepia kurti!

Ko tikėtis? Netikėtumų!

Kiekvienas vaikas – tarsi upė. Jos nereikia užtvenkti. Jai reikia padėti tekėti sava vaga. Robotikos akademijoje mes neprašome visų vaikų lipti į medį. Mes jų klausiame: „Kas Tu esi?“ (Uchicago) Duodame penkis pasaulius. Ir padedame tapti bent vieno iš jų herojumi. Pažadame – kraują kaitinantys nuotykiai, atradimai, už kiekvieno kampo tykantys netikėtumai, svajonių komanda (nauji draugai), linksmybės ir, žinoma, stebuklai - garantuoti. Po šios stovyklos tavo realybė pasikeis. Jau nuo birželio. Būk pasirengęs įspūdingiausiai vasarai savo gyvenime! (Kol kas. Iki kitų metų stovyklos :)) .

 

Informaciją paruošė Regina Bubnelytė

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram