Projekto dalyviai atsakė į apklausą

Nuo 2018 m. rugsėjo 10 d. iki 2018 m. gruodžio 10 d. VšĮ Robotikos Akademija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru įgyvendina projektą „STEAM kompetencijų ugdymas neformaliojo švietimo pagalba taikant robotikos technologijas“. Šiame projekte iš viso dalyvauja 77 vaikai iš 5 Lietuvos miestų.

Siekiant įvertinti projekto naudą jaunieji projekto dalyviai alieka apklausą, kurios metu yra kviečiami reflektuoti apie savo žinias ir įgūdžius. Robotika, inžinerija, programavimas yra tos žinios, kurių reikės sumaniam 21-ojo amžiaus darbuotojai. Tačiau liūdna Lietuvos statistika yra tokia, kad ne visi vaikai turi galimybę ugdyti šiuos įgūdžius popamokinėje veikloje. Vienavertus dėl būrelių kainos (tai būna iššūkis daugiavaikėms šeimoms), kita vertus trūksta ir specialistų, kurie sudomintų vaikus, perteiktų žinias. Todėl dalyvavimas tokiuose projektuose atveria vartus į geresnį tobulėjimą vaikams iš socialiai pažeidžiamų grupių.

Siekiant įtraukti vaikus į visus projekto etapus buvo vykdomos apklausos. Jų metu paaiškėjo, kad vaikai labai nori pažinti programavimą. Antroje vietoje - noras išmokti statyti inžinerines sistemas. Tai rodo, kad vaikai jau dabar yra infmuoti apie tai, kad kompiuterių mokslas bei inžinerija yra tos sritys, kuriose reikai stengtis save realiuzoti ir taip būti konkurencingu darbo rinkoje.

Net 62% projekto dalyviai niekada nebuvo susidūrę su LEGO robotais tuo lygiu, kada gali kurti juos patys. Kitiems 38% teko dalyvauti nemokamuose ar mokamuose renginiuose, 10% lankė užsiėmimus.

Iki projekto tik 24% vaikų nurodė, kad jie gerai kuria inžinerines sistemas ir tik 20% nurodė, kad jaučiasi stiprūs programavime.

Tad projekto iškelti uždaviniai tikėtina atlieps vaikų ir šiandieninės visuomenės poreikį.

Projektas vykdomas Alytuje, Druskininkuose, Mažeikiuose, Pasvalyje, Šakiuose ir Telšiuose. Projektą finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir VšĮ Robotikos Akademija.

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram