Tapk kūrėja!

Stovykla būsimoms išradėjoms

Ką daryti, jei Jūsų dukra mėgsta šokti, puoštis, yra jautri, smalsi ir nenustygstanti vietoje, o Jūs norėtumėte, kad ji labiau domėtųsi mokslu? Atsakymas paprastas – padovanokite jai vasaros kelionę į įtraukiančią draugystės ir LEGO šalį – „Robotikos Akademijos“ jaunųjų išradėjų stovyklą, skirtą tik mergaitėms.

Ką pasėsi...

Technologijų stovyklos mergaitėms itin populiarios užsienyje ir jau kuris laikas nėra naujiena. Tiesa, paprastai šių stovyklų tikslinė grupė –  10 – 15 metų mergaitės. Tačiau mes žinome, kaip svarbu atsižvelgti į vaiko raidos etapus ir nepraleisti tinkamiausio momento, siekiant atskleisti ir išvystyti kuo daugiau kūrybinio potencialo. Štai kodėl į savo stovyklą mes kviečiame jau 7 – 10 metų mergaites. Būtent viduriniosios vaikystės tarpsniu tobulėja vaiko suvokimas, loginis mąstymas, lavėja vaizduotė, dėmesys ir atmintis, kalbiniai sugebėjimai, plečiasi žodynas. Šiuo amžiaus periodu (7 – 11 m.) atskleidžiami didžiausi vaiko sugebėjimai mokytis, jis ugdosi būti darbščiu ir siekti užsibrėžtų tikslų. Taip pat, ypatingai didelis dėmesys turėtų būti skiriamas vaiko pasitikėjimo ir savigarbos stiprinimui. (https://pkg.lt/straipsniai/vaiko-pasaulis) Todėl šiai stovyklai mes kruopščiai atrinkome pačias švelniausias ir nuotaikingiausias mokytojas, kad bendravimas ir rezultatų vertinimas būtų itin delikatus ir atskirai orientuotas į kiekvienos mergaitės asmenybę.

Au(Gink) kūrėją!

Didžiausias lobis slypi viduje  – vaikystėje susiformavusi savęs vertinimo nuostata ir tam tikri polinkiai bei pomėgiai išlieka ir vėlesniais žmogaus vystymosi etapais ir suaugus beveik nesikeičia. Dėl šios priežasties, mes skatiname nieko nelaukti ir jau dabar pradėti pažintį su perspektyviu STEAM – gamtos ir socialinių, technologinių, inžinerinių ir menų bei matematikos (angl. science, technology, engineering, arts, maths) mokslų deriniu. (https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/une-kaunaite-tikslieji-mokslai-turi-rupeti-ne-tik-mokytojams-bet-ir-tevams-bei-politikams-18-479700) Deja, moksliniai tyrimai atskleidžia, kad dėl tam tikrų, aplinkoje ir kai kuriose sustabarėjusiose švietimo sistemose egzistuojančių su lytimi susijusių stereotipų, mergaitės, priešingai nei berniukai, jau nuo šešerių metų amžiaus yra labiau linkusios manyti, kad jos nėra „labai labai protingos“ ar, kad jų sugebėjimai STEAM srityse yra silpnesni. (https://www.mother.ly/parenting/affirming-girls-intelligence) Nepaisant to, kad šios ypatybės niekaip nėra susiję su lytimi, neretai įsitikinimas būna toks stiprus, kad įtvirtina apsisprendimą pernelyg šiais sektoriais nesidomėti ir nesieti su jais savo karjeros. „Robotikos Akademija“ žino, kad visos mergaitės yra kūrėjos. Mes norime, kad kiekviena iš jų neabejotų savo ypatingomis kūrybinėmis galiomis. Išskirtinai mergaitėms paruošta programa į visumą sujungs technologijas, draugystę, socialinius įgūdžius ir programavimo pagrindus. Nesvarbu ar jūsų mergaitė jau bandė robotiką, o gal yra rožinių fėjų fanė – „Robotikos Akademijos“ stovykla įkvėps kurti ir išrasti! Naujų draugių apsuptyje, padedant rūpestingoms mokytojoms, kiekviena mergaitė atras savo techninės kūrybos pusę, kuri atskleis naujų įgūdžių pasaulį.

Žalia spalva moterims - žalia spalva visiems

„Jei moterys išnaudotų visą savo potencialą ir nenusileistų vyrams darbo rinkoje, iki 2025-ųjų globalus BVP išaugtų net 26 procentais.“, – sako McKinsey Pasaulinio Instituto (Pensilvanijos universitetas) tyrėjai. (https://www.ft.com/content/19e105ca-9a7c-11e5-be4f-0abd1978acaa) Remiantis ne prognozėmis, o jau egzistuojančia statistika, taip pat akivaizdu, kad daugiausiai laurų pagal BVP laimi tos šalys, kuriose yra geriau įteisinta lyčių lygybė ir švietimas laikomas vienu iš didžiausių prioritetų (pvz.: Šveicarija – 2 vieta, Norvegija – 3, tuo tarpu, Rumunija – 63, Armėnija – 114). (https://lt.wikipedia.org/wiki/S%C4%85ra%C5%A1as:%C5%A0alys_pagal_BVP_gyventojui)

Taigi, akivaizdu – kur išlošia moterys, išlošia visi! Skandinavijoje, kur moterų emancipacija yra išvystyta bene labiausiai, aukštus postus inžinerijos, technologijų srityse užimančios moterys tikrai nėra retas reiškinys. Būtent STEAM sektorius yra vienas iš sparčiausiai besivystančių, apimantis daugybę kasdienio gyvenimo sričių, galintis pasiūlyti plačiausias tobulėjimo, karjeros, pripažinimo, kūrybiškumo atskleidimo galimybes ir, beje, (kas tikrai nėra paskutinėje vietoje) generuojantis bene didžiausias pajamas. (https://www.statista.com/statistics/528634/sweden-average-monthly-salary-by-industry/)

Norėtumėte, kad Jūsų dukra taptų puikia savo srities specialiste, nukreiptų savo gabumus jai labiausiai patinkančia linkme, būtų nepriklausoma ir pati kurtų žaidimo taisykles? Mes taip pat. Todėl šios jaunųjų išradėjų stovyklos programą kūrėme taip, kad visi mergaičių (ir mūsų!) norai ir fantazijos virstų realybe. Ši stovykla – pirmas žingsnis jos link. Galbūt šiandien Jūsų mažoji nesvajoja apie robotų kūrimą ir inžineriją, bet jeigu gudruolės dėmesiui patraukti reikia tik rausvo LEGO rinkinio – duokite jį. Vien konstravimas pagerina mergaičių erdvinį mąstymą ir prisideda vystantis motoriniams gebėjimams. (https://www.nytimes.com/2011/12/30/opinion/does-stripping-gender-from-toys-really-make-sense.html )

Protinga ir veržli menininkė

Atrasti savo kelią į STEAM gali kiekvienas ir kiekviena. Tikrai neverta baimintis dėl to, kad, galbūt, ši sfera yra per daug „sausa“ ir akademiška. Anaiptol! Pasauliui labiausiai reikia kūrėjų. Ateityje, spartėjant automatizacijai, jų poreikis tik dar labiau išaugs. (https://www.veidas.lt/steam-mokymas-kada-sulauksime-naujos-isradeju-kartos) Idėjos buvo, yra ir visada bus paklausiausia prekė. O jų moterims niekada netrūko. Toli ieškoti nereikia – Solveiga Pakštaitė – gyvas to įrodymas. Apie jos išradimą, pelniusį lietuvei  James'o Dyson'o tarptautinį dizaino apdovanojimą, rašė ir toks dienraštis kaip „The Guardian“. Mergina sukūrė naujovišką etiketę želė pagrindu, kuri ateityje gali pakeisti „galioja iki“ datas ant maisto produktų. (https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/une-kaunaite-tikslieji-mokslai-turi-rupeti-ne-tik-mokytojams-bet-ir-tevams-bei-politikams-18-479700) Jos darbas – puiki iliustracija, kad mokslas ir kūryba eina išvien. Steve‘as Jobsas yra sakęs, kad rinkoje laimi tie, kurie suderina technologijas su dizainu. Juk renkantis „iPhone“ svarbi ir išvaizda, ir jo galimybės. (https://www.veidas.lt/steam-mokymas-kada-sulauksime-naujos-isradeju-kartos) Padėkite savo mažajai išradėjai išlaisvint savo fantaziją ir maksimalizuoti galimybes – pradėkite nuo mūsų vasaros stovyklos ir suteikite jai šansą tapti savo gyvenimo kūrėja.

Who run the world? Girls!

Solveiga - toli gražu ne vienintelis daug technologijų sektoriuje pasiekusių moterų pavyzdys. Džiugu, jog Lietuvoje vis daugėja iniciatyvų, raginančių merginas išbandyti savo jėgas ir siekti karjeros technologijų srityje („Women Go Tech“, „Vilnius Girls Code“). Moterų sėkmės istorijų netrūksta (Eglė Venskūnienė – Barclaycard Lietuvoje vadovė; Elena Vengrienė – UAB Algoritmų sistemos vadovė; Marija Velžė – produkto savininkė TransferGo; Inga Gurskienė – IT projektų vadovė Luminor Bank AB ir t.t.), o jų viešinimas – puiki prevencija klaidingų įsitikinimų visuomenėje dominavimui, kad tikslieji mokslai – vyrų sritis. Išties apmaudu, kad tokie stereotipai vis dar yra neįtikėtinai gajūs, nors pirmoji moteris programuotoja, sukėlusi tikrą revoliuciją, programavimo motina tituluojama Ada Lovelace gimė prieš 201-erius metus, (https://www.telia.lt/pranesimai-spaudai/-women-go-tech-moteru-sekmes-kalve-technologiju-versle) o pirmasis žmogus, dukart gavęs Nobelio premiją fizikos ir chemijos srityse buvo ne kas kitas, kaip Marie Curie.

Keisk istoriją – tapk jos dalimi

Bet, visi stereotipai turi vieną gerą savybę – anksčiau ar vėliau jie žlunga. Mes sakome – ilgiau delsti negalima! Leiskite savo herojei dalyvauti „Robotikos Akademijos” jaunųjų išradėjų vasaros stovykloje. Mes padėsime jai paneigti visus stereotipus ir įrodysime, kad mergaitės pasaulį kuria gražiausiai! Tapk kūrėja!

P.S. Jeigu Jūsų mažoji svajotoja gyvena magiškame vienaragių ir fėjų pasaulyje, dar nereiškia, jog ji negali tapti lazerinės šviesos diodų tyrinėtoja, tai tik įrodo, kad ji yra kūrėja.

Raskite savo pamainą 6-iuose miestuose:
Vilniuje https://stovyklos.robotikosakademija.lt/vilnius/mergaiciu-stovykla/
Kaune https://stovyklos.robotikosakademija.lt/kaunas/mergaiciu-stovykla/
Klaipėdoje https://stovyklos.robotikosakademija.lt/klaipeda/mergaiciu-stovykla/
Panevėžyje https://stovyklos.robotikosakademija.lt/panevezys/mergaiciu-stovykla/
Šiauliuose ir Plungėje https://stovyklos.robotikosakademija.lt/regionai/mergaiciu-stovykla/

<- Grįžti atgal į naujienas
chevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram